Kategorie

Wyszukaj po cenie

0 zł - 2138 zł

Salon wzorniczy.

Balony z Helem

Dmuchamy balony Helem. Klika tysięcy kształtów i kolorów w ofercie.

Kosz z balonami

Ręcznie pleciony kosz wiklinowy o wymiarach 1mx1mx1m wypełniony balonami z helem. Dowolna kolorytyka balonów i kokardy. Dostarczymy go w dowolne miejsce

Jak wybrać zaproszenie ślubne?

Opublikowany 2017-01-31 10:52:45
Kategorie Porady ślubne

Zaproszenia ślubne to osobista wizytówka Młodej Pary. Zaproszenia poniekąd reklamują uroczystość i dają Gościom weselnym przedsmak niezwykłego wydarzenia, które ma się wkrótce odbyć. Z tego też względu, powinny być ciekawe, a jednocześnie eleganckie i utrzymane w dobrym guście. Planując ślub, nigdy nie zostawiajcie zaproszeń na ostatnią chwilę, gdyż są one kluczowym elementem przyszłej uroczystości. Poniżej znajdziecie informacje, porady i wskazówki na temat zaproszeń, ich wyglądu, wręczania i wypisywania. Pierwsza zasada dotycząca zaproszeń ślubnych brzmi: zaproszenia powinny być dopasowane formą i stylem do przyjęcia, gdyż konsekwencja jest czymś najważniejszym podczas organizacji ślubu. Co to oznacza?

Jeśli wybierzecie przewodni motyw wesela, niech on będzie widoczny w Waszych zaproszeniach. Przykładowo - jeśli organizujecie wesele w starodawnym stylu, to musicie zadbać o to, aby zaproszenia też były starodawne (wliczając w to wzór zaproszeń, rodzaj papieru, czcionkę). Jeśli motywem przewodnim jest kolor różowy, niech zaproszenia też będą różowe. Jeśli planowana jest luźna impreza, to nie należy wybierać tradycyjnego zaproszenia ze złoconymi literami i karocą w tle. Jeśli planujecie skromne wesele, to i zaproszenia powinny być minimalistyczne. Nie może być tak, że wesele jest w stylu rustykalnym, a zaproszenia ślubne w stylu nowoczesnym. Ważną kwestią jest także wielkość i kształt zaproszeń. Zaproszenie powinno być wygodne do schowania w kieszeni marynarki, więc ostrożnie z niestandardowymi kształtami i przesadnie dużymi rozmiarami.

Z etykietą czy z humorem?

Obecnie do wyboru mamy całe mnóstwo zaproszeń ślubnych z motywami. Raz modne są zaproszenia romantyczne, innym razem z jajem, jeszcze innym - nowoczesne. Tak naprawdę najważniejsze w tym wszystkim jest to, aby wybrać opcję zgodną z własnymi upodobaniami. Zaproszenie ma odzwierciedlać Was Nowożeńców, a co za tym idzie - nie może być przebraniem, a swego rodzaju ubraniem. Ma pasować. Być uszyte na miarę. Zawsze więc bądźcie sobą. Jeśli należycie do niepoprawnych romantyków, to oczywiście możecie wybrać zaproszenia z sercem, ale zadbajcie, aby nie były to tandetne serduszka. Poszukajcie zaproszeń z ciekawymi dodatkami, np. w postaci lekkiego, ażurowego nadruku lub ciekawego papieru. Jeżeli jesteście zwolennikami tradycji i elegancji - wybierzcie elegancki model zaproszenia. Jeśli jednak w Waszej duszy gra coś zupełnie innego, nie bójcie się wybrać zaproszeń szalonych, humorystycznych, z dziwnymi nadrukami czy śmiesznymi tekstami.

Etykieta nakazuje, aby zaproszenia pasowały do miejsca, w którym ma się odbyć wesele. I tak na przykład, jeśli przyjęcie ma się odbyć w sali balowej eleganckiego dworku, to zaproszenia nie powinny być wysyłane na papierze z recyclingu. Elegancja sprawdza się zawsze i wszędzie, co nie oznacza, że nie może być okraszona dowcipnym detalem. Humor również można podać w wytwornej oprawie, do czego gorąco zachęcamy. Humorystyczny wierszyk będzie prezentował się ze smakiem, jeśli podacie go na pięknym papierze i otoczycie stonowanymi, jasnymi, a nie krzykliwymi barwami. I jeszcze jedno - zdecydujcie się na zastosowanie jednego kroju pisma. Pomysł aby sentencja, tekst zaproszenia, informacja o potwierdzeniu przybycia były napisane każda innym rodzajem czcionki nie jest dobry.

Jak wręczać i pisać zaproszenie ślubne?

Macie już zaproszenia? To dobrze! Teraz przyszedł czas na dostarczenie ich w odpowiednie ręce. Etykieta nakazuje, aby wręczenie zaproszenia nastąpiło osobiście przez Parę Młodą, po wcześniejszym zaanonsowaniu wizyty. Powyższa zasada dotyczy w szczególności osób najbliższych, czy to ze względu na więzy pokrewieństwa, czy przyjaźni. Do osób, które należy zaprosić osobiście, należą dziadkowie, rodzice chrzestni, rodzeństwo i bliscy przyjaciele. Zaproszenia wręczamy z odpowiednim wyprzedzeniem. Powinno to być około 6 miesięcy wcześniej, jednakże nie zawsze przygotowania toczą się z tak dużym wyprzedzeniem. Absolutne minimum to 8 tygodni przed planowaną uroczystością. Dopuszczalne jest również wysłanie zaproszeń pocztą, szczególnie gdy adresat mieszka za granicą lub bardzo daleko i wizyta u niego jest niemożliwa.

W każdym zaproszeniu koniecznie muszą znaleźć się takie informacje, jak: kto zaprasza, kogo zaprasza, na jaki typ przyjęcia oraz gdzie i kiedy. Ważną zasadą jest kolejność - zawsze na początku wypisujemy kobietę potem mężczyznę, zaczynając od imienia, a nie nazwiska. Kiedy nie znamy osoby towarzyszącej danemu Gościowi to możemy wpisać, że zapraszamy np. Adama Nowaka z osobą towarzyszącą. Gdy zapraszamy rodzinę z dziećmi, wówczas możemy napisać, że zapraszamy np. Annę i Adama Kowalskich z dziećmi. Wypisane zaproszenie powinno być czytelne i jasne w przekazie. Unikajcie niepotrzebnych zdobień czy przesadnej kaligrafii. Lepiej też nie silić się na wydumaną oryginalność - nie pisać archaiczną polszczyzną i nie stylizować języka. Jeśli chodzi o kwestię druku, to nie powinien być on zbyt mały, a samo zaproszenie - przeładowane tekstem.

Potwierdzenie przybycia i personalizacja

Goście powinni potwierdzić swój przyjazd osobisty. Zwrot z prośbą o potwierdzenie przybycia na uroczystość umieszcza się na dole zaproszenia lub na osobnej kartce dołączonej się do zaproszenia. Warto w zaproszeniu zawrzeć formułkę grzecznościową, typu: "Prosimy o potwierdzenie swojej obecności do dnia x pod numerem telefonu (tutaj należy podać numery telefonów Pana lub Pani Młodej).

Udostępnij

Dodaj komentarz

 (with http://)