Kategorie

Wyszukaj po cenie

0 zł - 2138 zł

Salon wzorniczy.

Balony z Helem

Dmuchamy balony Helem. Klika tysięcy kształtów i kolorów w ofercie.

Kosz z balonami

Ręcznie pleciony kosz wiklinowy o wymiarach 1mx1mx1m wypełniony balonami z helem. Dowolna kolorytyka balonów i kokardy. Dostarczymy go w dowolne miejsce

Przygotowania do chrztu dziecka

Opublikowany 2017-02-01 10:19:23
Kategorie Porady ślubne , Zaproszenia i Artykuły Komunijne

Sakrament chrztu jest niezwykle ważnym wydarzeniem w życiu chrześcijanina, symbolizującym włączenie dziecka do wspólnoty katolickiej. Chrzest to także doskonała okazja do spotkania się całej rodziny i przedstawienia dziecka najbliższym. Poza tym, dzięki tej uroczystości maluch zyskuje rodziców chrzestnych - tak ważnych w jego życiu ludzi. Aby sakrament chrztu w ogóle mógł się odbyć, powinniście pamiętać o dwóch rzeczach. Pierwsza rzecz to wybór chrzestnego, druga - zgłoszenie w parafii chęci przyjęcia chrztu. Nad wyborem rodziców chrzestnych dobrze jest zastanowić się wcześniej. Decyzja ta nie może być przypadkowa. Warto pamiętać, że w tej roli nie muszą występować tylko rodzeni bracia i siostry. Chrzestnymi mogą zostać kuzyni lub przyjaciele. Najważniejsze, aby świadek (chrzestny) był członkiem kościoła, miał ukończone 16 lat i posiadał sakrament bierzmowania.

Ważną kwestią jest też wybór terminu. Jeżeli chcecie uniknąć tłoku i wolicie, aby ceremonia nie przeciągała się w nieskończoność, wybierzcie mniej oblegane terminy - miesiące wakacyjne, wrzesień lub październik. Aby zarezerwować termin ceremonii w kościele i móc rozpocząć przygotowania do chrztu potrzebujecie aktu urodzenia dziecka i Waszych dowodów osobistych. Jeszcze przed ceremonią musicie zastanowić się, jak chcecie podjąć zaproszonych gości. Polska gościnność przewiduje na tę okoliczność wystawny obiad. Ale od tradycji można trochę odejść i zaproponować gościom np. słodki poczęstunek. Wygodną opcją jest przyjęcie w restauracji. Jeśli zechcecie wyprawić chrzciny w lokalu, zamówcie miejsce przynajmniej dwa miesiące wcześniej. Jeśli planujecie świętować w domu, koniecznie poproście kogoś o pomoc. Przygotowanie potraw i odpowiedniej oprawy, a do tego opieka nad maluchem, może wymknąć się spod kontroli.

Pomocne informacje - czyli co kupić na chrzest

Etykieta nakazuje, aby przy okazji ceremonii chrztu, wręczyć stosowny upominek. Dodatkowo rodzice chrzestni zobowiązani są na zakup niezbędnych dodatków, jak medalik lub krzyżyk, ryngraf lub obrazek o charakterze religijnym. W gestii chrzestnych leży również zakup specjalnej białej świecy (ojciec) i białej szatki (matka). A co mogą podarować ochrzczonemu maluszkowi pozostali goście? W dzisiejszych czasach kartki i życzenia to często za mało. Warto pokusić się o dodatkowy akcent.

Wybór prezentu dobrze jest skonsultować z rodzicami dziecka tak, aby nie mnożyć podobnych podarunków. Chrzest to okazja do ofiarowania prezentu pamiątkowego, który będzie przypominał o tym dniu, np. srebrnej ramki na zdjęcie z chrztu, medalionu czy książki religijnej. Ostatnio dość popularne stały się srebrne smoczki czy łyżeczki z wygrawerowanym imieniem dziecka i datą chrztu. Czasami dobrym rozwiązaniem jest podarowanie koperty z pieniędzmi, które rodzice spożytkują wedle uznania. 

Ubrania dla dziecka

W momencie, kiedy załatwicie niezbędne formalności i wybierzecie rodziców chrzestnych, będziecie musieli rozejrzeć się za ubrankiem dla dziecka. Niby etykieta nakazuje, aby ubranko do chrztu było białe, ale nie jest to sztywna reguła. Dla dziewczynki idealna może okazać się sukienka w odcieniu zarówno bieli, jak i pudrowego różu, bądź innego pastelowego koloru. Do tego ładne buciki i gotowe. Chłopiec może mieć cały garnitur lub eleganckie spodnie i białą, ewentualnie błękitną koszulę. Do wyboru mamy również sweterki, kamizelki, kamizelki swetrowe. Maluszki kilkumiesięczne najlepiej ubrać w przewiewne śpiochy lub dwuczęściowe komplety z bawełny. Mimo że śpiochy są codziennym strojem maluchów, istnieją ich odświętne warianty np. z haftem, koronką lub dodatkowymi wstawkami atłasowymi.

Na pewno nie warto przesadzać z kreacją dla malucha. Dziecko nie musi być wystrojone w koronki i tiule. Najważniejsze w tym wszystkim jest to, aby wyglądało schludnie, elegancko, a jednocześnie czuło się wygodnie. Pamiętajcie, że koronkowy kołnierzyk może i wygląda ładnie, ale przy okazji może obcierać delikatną skórę maluszka. Uwaga! Jeśli kościół jest nieocieplany lub chrzest odbywa się w sezonie jesienno-zimowym, ubranko musi zapewniać maluszkowi komfort cieplny. Jasna kurteczka lub płaszczyk będą tu niezbędnym elementem. Niemowlę w sezonie zimowym należy ubrać w ciepły kombinezon z kapturem w kolorze białym lub kremowym. 

Zaproszenia na chrzest

Podczas przygotowań do sakramentu chrztu powinniście pamiętać, aby wysłać zaproszenia. Należy zrobić to odpowiednio wcześnie po to, aby goście mogli przygotować się na ten termin i ewentualnie przesunąć inne zobowiązania. Zaproszenia na chrzest powinny być piękne i gustowne - nie tylko z szacunku wobec zapraszanych gości, ale także ze względu na to, że są jedną z pamiątek tego ważnego wydarzenia. Nasz sklep oferuje prawdopodobnie najpiękniejsze zaproszenia na chrzest. Proponujemy zaproszenia w wielu rozmiarach, formatach oraz szablonach. Nowością jest możliwość wyboru zaproszeń personalizowanych, ze zdjęciem dziecka lub jego imieniem i nazwiskiem na okładce. W każdej chwili służymy również wsparciem i pomocą przy wyborze oraz zakupie zaproszeń.

Udostępnij

Dodaj komentarz

 (with http://)