Kategorie

Wyszukaj po cenie

0 zł - 2138 zł

Salon wzorniczy.

Balony z Helem

Dmuchamy balony Helem. Klika tysięcy kształtów i kolorów w ofercie.

Kosz z balonami

Ręcznie pleciony kosz wiklinowy o wymiarach 1mx1mx1m wypełniony balonami z helem. Dowolna kolorytyka balonów i kokardy. Dostarczymy go w dowolne miejsce

Przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej.

Opublikowany 2018-09-16 20:41:46
Kategorie Zaproszenia i Artykuły Komunijne

Pierwsza komunia święta to uroczystość katolicka, podczas której dzieci po raz pierwszy przyjmują Eucharystię, czyli zgodnie z wyznawaną wiarą - ciało Chrystusa pod postacią chleba. To definicja. A jak wygląda rzeczywistość? Komunia święta jest bardzo ważnym wydarzeniem w życiu każdego dziecka i całej rodziny. Przy okazji jest doskonałą okazją do rodzinnego spotkania i wspólnego świętowania. Aby uroczystości tej nie sprowadzić wyłącznie do rangi rodzinnej imprezy, warto rozmawiać z dzieckiem o tym czym jest komunia, jakie to ważne i niezapomniane przeżycie duchowe.

Należy pamiętać, że nie tylko kościół uczestniczy w przygotowaniu dziecka do tego wydarzenia. Bardzo ważną rolę odgrywają też rodzice. Jak przygotować dziecko na ten ważny dzień? Na pewno warto rozmawiać z dzieckiem o komunii jak o wielkim szczęściu, jakie je spotka, bo będzie mogło być blisko z Jezusem. Warto rozmawiać z pociechą skąd się wziął zwyczaj komunii świętej, a więc opowiedzieć o Ostatniej Wieczerzy. Warto wytłumaczyć maluchowi, że w tym dniu prezenty nie są najważniejsze. Ważne jest przyjęcie Chrystusa. Pamiętajcie, żeby przygotowania duchowe nie ograniczały się do jednej czy dwóch rozmów, a trwały przez cały czas, aż do wielkiego dnia. Starajcie się uczestniczyć wspólnie z dzieckiem w próbach i spotkaniach przed komunią. Obecność rodziców podczas przygotowań tylko utwierdzi dziecko, że pierwsza komunia jest niezwykle ważnym wydarzeniem w życiu całej rodziny.

Pamiątki komunii świętej

Mimo, że w dzisiejszych czasach prezenty komunijne są coraz to bardziej wymyślne, warto jednak pozostać przy tradycji i podarować dziecku coś, co będzie wspaniałą pamiątką tego wydarzenia. Pięknym prezentem będzie na pewno złoty lub srebrny medalik, łańcuszek, elegancka ramka na zdjęcie komunijne, różaniec, Pismo Święte, srebrny obrazek religijny lub piękny album na zdjęcia. Dziewczynce można podarować pierścionek - specjalnie zakupiony lub będący pamiątką rodzinną. 

Co jeszcze można podarować dziecku? Jeśli chodzi o prezenty z kategorii użytecznych, to starajmy się unikać wymyślnych gadżetów, typu smartfon, tablet czy skuter. Zegarek i rower również ucieszą malucha, a przy okazji będą fajną pamiątką na długie lata. To samo tyczy się aparatu fotograficznego. Chyba nie ma dziecka, które nie marzyłoby o własnym aparacie. Możliwość zapisywania otaczającego świata i wczucie się w rolę fotografa pomoże rozbudzić w Waszym dziecku kreatywność. Robienie zdjęć to także świetna zabawa, dlatego podarowanie aparatu na prezent komunijny to naprawdę dobry pomysł. Coraz modniejsze są pożyteczne prezenty. Królują kursy, np. kurs tańca, pływania, języka obcego. Na pewno miłą niespodzianką będzie też bilet na obóz, czy kolonie.

Zaproszenia na komunię świętą

Dużą pomocą przy organizacji przyjęcia, jednocześnie miłym jego akcentem są zaproszenia komunijne. Należy zadbać o nie odpowiednio wcześnie tak, aby goście mogli wszystko sobie zaplanować. Zaproszenia komunijne powinny być piękne, eleganckie i gustowne - nie tylko z szacunku wobec zapraszanych gości, ale także ze względu na to, że są jedną z pamiątek tego ważnego wydarzenia. Nasz sklep oferuje prawdopodobnie najpiękniejsze zaproszenia na pierwszą komunię świętą. Proponujemy zaproszenia w wielu rozmiarach, formatach oraz szablonach. W swojej ofercie posiadamy też gustowne podziękowania dla gości. Aby dziecko miało swój wkład w przygotowania, zaangażujcie je we wspólny wybór zaproszeń. W każdej chwili służymy Państwu swoim wsparciem i pomocą przy wyborze oraz zakupie zaproszeń.

Udostępnij

Dodaj komentarz

 (with http://)